Sözde modern ve hür dünya katliamları seyrediyor


Açıklama: Başkanımız Ahmet Hamdi Aydoğanın Basın Toplantısı
Kategori: TÜRKİYE
Eklenme Tarihi: 17.Ağustos.2009
Geçerli Tarih: 29.Mayıs.2020, 08:53
Site: S.S.Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Ko
URL: http://www.tokatesnaf.org.tr/haber_detay.asp?haberID=36


       S.S.Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, “Çin’in Doğu Türkistan da katliama maruz kalan soydaşlarımızı dindaşlarımızı en azından burada onlar için çarpan yürekler olduğu noktasında bir işaret vererek yüreklendirmek için herkesi Çin mallarına karşı bir duruşla bir boykota davet ediyorum” dedi.


       S.S.Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, makamında bir basın toplantısı düzenleyerek Tokat halkını Çin mallarına yönelik boykot çağrısı yaptı. Başkan Aydoğan’ın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

       “Son günlerde Çin’in Doğu Türkistan da fütursuzca, umursuzca ve hayâsızca yaptığı insanlık dışı menfur katliam maalesef hız kesmeden devam etmektedir. Maalesef yıllardan buyana çeşitli yoğunluklarda süre gelen bu katliamlar zinciri insanlık tarihinin yüz karası yeryüzüne kazınan utanç sayfaları olarak bu güne kadar ki tarih sahnesinde yerini almış bulunmaktadır. Ancak inancımız odur ki bu gün insanlığın ulaştığı değerler bakımından iletişim etkileşim imkânları bakımından sözde modern ve hür dünya maalesef sadece seyretmektedir.

Oysa seyretmek ten öte yapılabilecek şeylerinde olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda başta İslam konferansı örgütü olmak üzere umudumuz olmasa da bu güne kadar bu anlamda hiçte başarılı örnekler oluşturamamış olsalar da İslam Dünyası’na yönelik Türk Dünyası’na yönelik her mağduriyette kör ve sağır duran Birleşmiş Milletleri ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AĞİT)’i göreve çağırıyoruz. Bu anlamda başta Devlet büyüklerimiz Cumhurbaşkanımız Başbakanımız ve İktidarıyla, Muhalefetiyle bir duruş sergileyerek bu anlamda milletimizin hissiyatına tercüman ve rehber olmak gerektiği noktada olduğumuzu  düşünüyoruz.  Bu milletin her ferdinin bu manada yapabileceği bir şey olduğunu düşünüyoruz. Oradaki katliama maruz kalan soydaşlarımızı dindaşlarımızı en azından burada onlar için çarpan yürekler olduğu noktasında bir işaret vererek yüreklendirmek için herkesi Çin mallarına karşı bir duruşla bir boykota davet ediyorum. Bize bir kötülük gördüğünüzde elinizle müdahale edin, buna gücünüz yetmiyorsa dilinizle müdahale edin, eğer buna da gücünüz yetmiyorsa kalben buz edin diyen anlayışla bütün herkesi elinden geleni yapmaya,  ölen kardeşlerimiz ve orada hala bu zulüm altında inim inim inleyen kardeşlerimiz için en azından dua ya davet ediyoruz. Bu anlamda Modern Dünyanın son hantal, son gaddar, son barbarlarının Çinliler ve Devleti’nin de Çin Halk Cumhuriyeti olması dileğiyle bütün sömürülen ezilen horlanan bu büyük milletin bakiyesi mesabesinde çeşitli coğrafyalarda özgürlük düşleri kuran ve bizden oralarda bir mühür bir iz konumunda duran bu büyük ailenin haklı taleplerine ulaşmalarını arzu ediyoruz. Bunun için gereken azmin cehdin ve birikimin artık var olduğunu ancak bunun hamiliğinin gene bu topraklarda yaşayan bizlere düştüğünü ve bugün ki  özellikle bizler için uzunca bir zamandan beri karanlık olan dünyanın bütün ezilen sömürülen milletlerinin  nasılda  o huzur barış ve güvenlik iklimini özlediğini müşahade ediyoruz ve diyoruz ki bizim mazimizdeki  bu adalet anlayışına bu gün dünyanın yeniden şiddetle ihtiyacı var. Her birimizin bunun farkında olmak mecburiyeti var  diyor. Medyamızın yazarak yetkililerimizin ve devlet adamlarımızın yaparak milletimizin her ferdinin de  hiç değilse Çin mallarını almayarak bu sürece katkı sağlayacağını umuyoruz.


       Çin’i ve bu katliama duyarsız duranları kınıyor. Milletimize baş sağlığı diliyoruz. Doğu Türkistan’ın özgür, bağımsız, Doğu Türkistan olduğu günlerin özlemi ve hasretiyle tüm milletimizi selamlıyor saygılarımızı sunuyoruz”08/07/2009