ANASAYFA HABER ARA ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İŞLETME KREDİSİ LİMİTİ YÜKSELTİLDİ! VADELER UZATILDI!

İŞLETME KREDİSİ LİMİTİ YÜKSELTİLDİ! VADELER UZATILDI!

Tarih 22.Nisan.2008, 18:17 Editör

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı AYDOĞAN, kooperatif olarak kredi limitini 35 bin YTL"ye yükselttiklerini açıklarken "Geçmişte 2 yıl ve 3 er aylık dönemler halinde verilen İşletme Kredilerimiz, bundan böyle 4 yıl 3 er aylık olmak üzere iki ayrı vade seçeneği ile verilecektir" dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı tarafından Tokat ilimizde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkara verilen kredi limiti yükseltildi. Limit yükseltme ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kooperatif Başkanı Ahmet Hamdi AYDOĞAN, “Biz esnaf ve sanatkarımıza en iyi hizmeti verebilmenin gayreti içerisindeyiz. Bizim insanımız her şeyin en iyisine layık. Bu kredi limitinin yükseltilmesinin de onların faydasına olacağını belirtmek isterim” dedi.

Bugün Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde beraberinde bazı oda başkanları ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Ahmet Hamdi AYDOĞAN, üyelere kullandırdıkları kredinin yükseltilmesi ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:
 

İKİ AYRI VADE SEÇENEĞİ

“Kooperatifimiz bu gün ki toplantısıyla yeni bir uygulamayı gene Esnaf ve Sanatkara bir alternatif hizmet oluşturacak şekilde hizmete koymuştur. Kooperatifimiz de kredi limitlerimiz bundan böyle 35.000 YTL’ye yükseltilmiş ve bu kredi içinde iki ayrı vade seçeneği esnafımıza  sunulmuştur. Geçmişte 2 yıl ve 3 er aylık dönemler halinde verilen İşletme Kredilerimiz bundan böyle 4 yıl 3 er aylık olmak üzere iki ayrı vade seçeneği sunulmuş olmaktadır. Umut ediyoruz ki bu vadelerde alınan krediler Esnaf ve Sanatkarımızın daha rahat bir ödeme imkanıyla birlikte daha etkin kredi kullanımını getirsin esnaf ve sanatkara esasen daha uzun vadelerde ve daha düşük faizle kredi verebilmek bizim değişmez arzumuzdur. Bunu hayata geçirebilmek içinse her fırsatı değerlendirme gayretiyle çalışıyoruz. 

FAİZİ DAHA DÜŞÜK

Bizim aracılığımızla kullandırılan krediler, piyasada kullanılan muadili kredilerin hepsinden faizi daha düşüktür. Yeterince düşük müdür? sorusu akla gelebilir. Bunu biraz öncede ifade ettik Esnaf ve Sanatkar için bundan böyle faizsiz ve kesintisiz krediler konuşulmalıdır. Biz bunun gündeme girmesi amacıyla kendi imkanlarımız nispetinde faizsiz ve kesintisiz bir kredi uygulamaya koyduk. Sizlerin de bildiği gibi elbette daha çok yeni bir uygulama; ancak beklentilerimizin üzerinde düzenli yürümekte, elbette buda bizi sevindirmektedir. Zaman içersinde inşallah bunu daha da geliştirmeyi umut ediyoruz. 

ESNAFIMIZA MORAL OLMASINI İSTİYORUZ

Kooperatif Kredilerinden yapılan kesintilerin  de asgariye indirilmesi ve hatta kaldırılması amacıyla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.ve inanıyorum ki çok da uzak olmayan bir gelecekte bu düşüncemizde hayat geçecek. Zira Esnaf ve Sanatkar bunu fazlasıyla hak eden bir kitle. Biz bu yeni kredi limitinin ve  vadenin haberini vermekten mutluyuz. Bu  müjdenin  esnafımıza  moral vermesini, arkalarında her zaman onlara hizmeti şiar edinmiş bir  kooperatifleri olduğunun bilinmesini, kooperatifin müşfik elini ellerinde hissetmelerini arzu ediyoruz ve bu tarihten itibaren 35 bin YTL krediyi isterlerse eskiden olduğu gibi 2 yıl, isterlerse 4 yıl vadeyle kullanabileceklerini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Ekmeğini taştan çıkaran alın teriyle nafakasını kazanan vefakar ve fedakar Esnaf ve Sanatkarlarımıza da yüce Allah’tan bol ve bereketli kazançlar temenni ediyorum. Sağlık ve huzurla hep birlikte daha güçlü Türkiye, daha müreffeh insanlar olarak dün olduğu gibi yarınlarda da insanlığa hizmet etmeyi, yol yöntem göstermeyi bu millete nasip etmesini diliyoruz.”

Kaynak: Tokat Gazetesi

Bu haber 10619 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BASIN AÇIKLAMALARI

ESNAF MORALSİZ

ESNAF MORALSİZ S.S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, kış mevsiminin gelmesi il...

08.09.2009Basın Toplantısı

08.09.2009Basın Toplantısı Bu gün Kooperatif Hizmet Binamızda yapılan Kooperatif Başkanımız Ahmet Hamdi AYDOĞAN'ın yapmış olduğu basın açıklam...

ANKET

Neden Esnaf Oldunuz?

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitenin tüm hakkı S.S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 'ne aittir.
Bu site en iyi kalitede 1024x768 çözünürlük,IE5.5 ve üzeri ile görüntülenebilir.
Bu Site bir
TOKAT KK Yapımıdır. Teşekkürler MyDesign
www.tokatburada.com | http://www.tokatesnaf.com